Autor Subiect: Sa ne cunoastem (10)  (Citit de 49229 ori)

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
Sa ne cunoastem (10)
« : Iunie 01, 2011, 12:48:50 a.m. »
Deschid capitol nou.

Ema-Asocia?ia Alina-Maria

• Full Member
  • Mesaje postate: 185
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
R?spuns: Sa ne cunoastem (10)
« Răspuns #1 : Iunie 01, 2011, 10:51:40 a.m. »
Mul?umim Andreea!

O zi buna tuturor!
Si ?nc? o data LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR!

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Iunie 01, 2011, 11:40:19 a.m. »
La multi ani! O copilarie frumoasa tuturor.

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Iunie 01, 2011, 08:46:11 p.m. »

LA MULTI ANI TUTUROR COPILASILOR! :)

Va multumesc pentru toate gandurile voastre, astazi ne-am intors de la spital. Ne-am internat de luni dar i-au pus branula lui Iustin, apoi i-au luat sange si au inceput antibioticul pentru profilaxia endocarditei. Se face antibiotic cu 12 ore inainte de orice interventie si 12 ore dupa.
Am avut si inca am unele griji ca am calatorit spre casa cu microbuzul si am stat si prin autogara aproape 1h dar sper sa fie bine. Dupa operatie este recomandat sa stea in casa primele 3 zile iar noi am stat in curent, caldura, cu multa lume... Iustin a fost operat ieri, asa cum a scris si Andreea si totul a decurs bine. A fost destul de rau in jur de vreo 2 ore ca a trebuit sa ma plimb pe hol cu el in brate pentru ca nu vroia sub nici o forma sa stea in pat in salon. Eram foarte obosita ca are cam 18kg si nu mai rezistam sa-l tin in brate, plangea si il durea gatul si facea de parca se ineca. Cred ca le-a fost teama si au folosit mai putina anestezie la el  pentru ca ceilalti copii nu se plangeau de nimic si adormeau dupa operatie...A fost tare greu...Pana seara la 10 nu a vrut sa stea in pat si sa doarma, era foarte agitat.

Aseara au venit sa ne vada Andreea si Nicoleta cu Andreea iar asta ne-a mai intarit si ne-a mai ridicat moralul. Iustin a fost extrem de fericit si la ora respectiva era de parca nu suferise o operatie.

Eu sunt inca suparata pentru ca aseara l-am vazut in continuare pe Iustin facand acele pauze de respiratie iar doctorul Ursuleanu mi-a spus ca in nici un caz nu are cum sa aiba asemenea probleme din sfera ORL. A avut intr-adevar foarte dezvoltate acele vegetatii si secretiile puteau oricand sa se suprainfecteze. Va mai horcai si tusi chiar si o luna, ne-a spus dl. dr. iar apoi ar trebui sa mergem din nou la control. Doctorul cardiolog ne-a spus ca ar trebui vazut de un neurolog pentru aceasta apnee. Cam asta a fost pe scurt experienta noastra!

Va pupam si va imbratisam!

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #4 : Iunie 02, 2011, 05:14:01 p.m. »
Kamy, felicitari pentru reusita voastra si mult succes in continuare !

Am primit raspunsul scris de la protectia copilului prin care i se refuza sotului meu indemnizatia de insotitor in temeiul art.2 alin (4) din Ordinul 432/2007, articol care face referire la alte situatii, dar nu la situatia in care ma incarez eu (si anume art.12 alin (1) lit. a) din Legea 448/2006, republicata).

Am refacut cererea pentru indemnizatie conform art.42 alin. (4) din Legea 448/2006, intrucat refuzul lor nu are baza legala dar nu ma astept, desigur, la un raspuns pozitiv. Banuiesc ca nu le spun o noutate.

In acest moment cel putin in Bucuresti si in Timis aceasta indemnizatie se plateste, iar noi suntem plimbati de colo-colo.

Credeti ca exista o cale de rezolvare a acestei situatii?

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Iunie 02, 2011, 05:29:33 p.m. »
kamy ma bucur ca sunteti bine ,sunt sigura ca iustin isi va reveni repede si va veti pregati pentru RMN
   dar toate  vor trece si sunt convinsa ca veti avea rezultatele dorite

meme

• Full Member
  • Mesaje postate: 116
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Iunie 03, 2011, 08:55:34 a.m. »
Nicoleta incearca te rog sa intri astazi pe probleme asociate malformatiilor cardiace. vezi tu acolo de ce.

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Iunie 03, 2011, 09:57:14 p.m. »
am vesti despre cristina ,andreea si mihai
andreea a facut azi cateterismul,este bine ,marti urmeaza operatia

tinem pumnii si ne rugam pentru toti cei aflati in  situatii asemanatoare ,sa dea Dumnezeu sa aiba parte numai de reusite

• Full Member
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #8 : Iunie 03, 2011, 10:07:41 p.m. »
Mariana, mul?umim mult ca ne ?ii la curent! ?inem pumnii Andreei sa fie totul bine!
Kami,Iustin ce mai face?Cum este?
Doamne-ajuta sa fie bine to?i copilasii!

Mirela

• Full Member
  • Mesaje postate: 117
  • Razvan Adrian Ruse
    • Vezi Profilul
    • Razvanruse Blog
« Răspuns #9 : Iunie 05, 2011, 07:41:58 p.m. »
Noi maine plecam catre Bad,si sunt putin nedumerita cu bagajul.Lamuriti-ma si pe mine,trebuie sa iau si pampers cu mine in bagaj pt spital?
Nicoleta,maine ne vedem in aeroport,plecam impreuna?Nu?
Am niste emotii.......mai ales ca plec singura cu Razvan........
Razvan a fost operat de tetralogie fallot,canal arterial persistent,DSV rezidual larg,in tg mures,la varsta de 6 luni,Implant de valva pulmonara,in Bad Oeynhausen-Germania,la 3 ani si 3 luni.

mateiut

• Full Member
  • Mesaje postate: 131
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : Iunie 05, 2011, 08:26:55 p.m. »
Mirela in spital nu ai nevoie ca-ti dau ei,au tot ce trebuie pentru copil.Tu ia-ti doar cativa pentru drum,si  pentru perioada cat vei sta la pensiune.Drum bun si sa va intoarceti cu o inimioara sanatoasa.

alexia23

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Iunie 05, 2011, 09:19:50 p.m. »
Asa e, in spital vei avea tot ceea ce este necesar ptr Razvan. Noi am avut cateva hainute ptr Eduard si ne-au prins bine ptr ca am avut posibilitatea sa iesim la plimbare cu Eduard, atat inainte cat si dupa operatie.
Drum bun si sunt sigura ca totul va fi bine!

Mirela

• Full Member
  • Mesaje postate: 117
  • Razvan Adrian Ruse
    • Vezi Profilul
    • Razvanruse Blog
« Răspuns #12 : Iunie 05, 2011, 09:47:43 p.m. »
Multumim!
Sper si eu sa nu intampinam probleme,totul sa iasa bine si sa ne intoarcem repede cu o valva noua.
Va pupam!
Razvan a fost operat de tetralogie fallot,canal arterial persistent,DSV rezidual larg,in tg mures,la varsta de 6 luni,Implant de valva pulmonara,in Bad Oeynhausen-Germania,la 3 ani si 3 luni.

• Full Member
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #13 : Iunie 05, 2011, 11:26:47 p.m. »
Drum bun Mirela!Puiul mic o sa fie bine! Ve?i fi pe m?ini f?c?toare de minuni!
Sunte?i ?n g?ndurile noastre si ne rugam pentru voi!

Gilia

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 289
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : Iunie 05, 2011, 11:31:24 p.m. »
Mirela, drum bun s-aveti si sa va intoarceti sanatosi si cu zambetul pe buze!
Cristina, va tin pumnii si voua, parca pe 7 urmeaza sa fie operata Andreea? Sa se refaca repede si sa va intoarceti sanatoase acasa!