Autor Subiect: Sa ne cunoastem (3)!  (Citit de 59214 ori)

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
Sa ne cunoastem (3)!
« : Septembrie 06, 2010, 09:34:47 a.m. »
Increderea este cuvantul cheie!

Increderea si informatia reala sunt antonimele fricii.

Recuperarea lui Mateiut e cat se poate de buna, este stiut ca puii mici au niste resurse care uneori ne uimesc, insa aici sunt de mentionat conditiile, implicarea, maiestria...PROFESIONALISMUL.
Siguranta, incredere, liniste sufleteasca, toate astea vin din autentic in primul rand, din faptul ca chiar esti convins ca toti oamenii aceia isi unesc resursele, cunostintele, isi asuma viata si mai binele copilului tau. Empatia, umanul, vin din credinta lucrului bine facut.

If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (3)!
« Răspuns #1 : Septembrie 06, 2010, 04:09:31 p.m. »
kamy ce vesti ne dai ?
ai fost la bucuresti ? care e rezultatul?
vreau sa cred ca unul pozitiv si vii cu raportul refacut

astept vesti

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Septembrie 06, 2010, 05:58:43 p.m. »
 Am reusit sa depun dosarul iar in ceea ce priveste raportul era foarte bun. Impresia mea este ca aici la Galati  nu s-au mai dat pana in prezent formulare E112.  Cam intr-o zi, doua voi primi raspuns.
  Am suferit ca a trebuit sa plec de langa puiul meu pe care l-am lasat plangand la 3 dimineata dar am avut parte de lucruri minunate pentru el.

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Septembrie 06, 2010, 11:36:22 p.m. »
Dragele mele,

s?nt ?n conced??u, astaz? am descoper?t un ?nternet cafe, am c?t?t pe nerasuflate toate vest?le s? sunt foarte foarte bucuroasa!

Mate?, pu?ut m?c, sa f?? sanatos s? vo?os ?n cont?nuare, est? un curajos s? jumatate. Cr?st?na, sper sa ven?t? cat ma? curand acasa cu vest? bune.

Kamy, bravo! ?n sfars?t t?-au pr?m?t dosarul! Tot ce e pos?b?l sa nu ma? f? depus n?men? cerere pentru acordarea formularulu?, dar asta nu ?? scuza de l?psa profes?onal?smulu?. Trebu?e sa f?m a?c? pentru alt? par?nt? d?n Galat? care se vor confrunta cu aceeas? problema. Va t?n pum?n?? strans? strans?, pana la sfars?tul saptaman?? sper sa v?-l apro?be s? sa-l avet? semnat!

Mara, multumesc pentru tot! Am pr?m?t? mesajul pe telefon s? m-am emot?onat c?t?ndu-l.

V?ner? vo? f? ?n Bucurest?, ?m? era dor de vo?!

(scr?u de pe o tastatura c?udata, m-am stradu?t sa nu fac multe gresel? :) :)

Mara [mQQm]

• Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Septembrie 07, 2010, 09:36:39 a.m. »
Kamy, n-au nici o ratiune sa nu-l aprobe. Stiu ca sufli si-n iaurt acum dupa ce te-au pus pe drumuri din nou, dar faptul ca n-au mai eliberat nici un formular pana acum nu-i scuza medicului sef CJAS Galati comportamentul. Oare cand vor intelege oamenii astia ca sunt pusi acolo sa te ajute, nu pt a-ti pune bete-n roate?
Probabil atunci cand pacientii isi vor cunoaste cu adevarat drepturile?

Nicoleta, incarca la baterii in continuare :)
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

mariana

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Septembrie 07, 2010, 02:02:23 p.m. »
nicoleta  nu stiam de ce nu ai mai aparut pe forum
dar ne mai trebuie si o perioada de relaxare
sper sa vii  cu forte proaspete

tuturor celor de pe forum ne trebuie putere ,curaj pentru a ne sustine cauza

sanatate celor mici

mateiut voi cum mai sunteti? parca ai zis ca miercuri  ii da drumul celui mic sa stea cu voi la pensiune , imi pare rau ca nu ne vom intilni dar nu-i nimic ca vom vorbi pe forum

Mikidi

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 49
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Septembrie 07, 2010, 03:18:24 p.m. »
Buna, buna tuturor!

Mariana, ce vesti ai? ai obtinut raportul? fata ce face? sper sa aud de bine...

va pup pe toti!

mariana

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Septembrie 07, 2010, 07:52:58 p.m. »
multumim de intrebare ,in final ni s-a aprobat si noua formularul asa ca pe 17 septembrie plecam in germania
ioana este bine doar emotionata mai ales din cauza avionului ,dar vom trece si peste asta.am trecut peste altele mai rele

tin pumnii tuturor celor care trebuie sa obtina formularul

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Septembrie 08, 2010, 10:38:26 a.m. »
 Nu am vrut sa las de inteles ca cei de la casa ar avea vreo scuza pentru ce mi-au facut mie. Faptul ca nu au mai eliberat poate formulare, nu inseamna ca nu au avut cereri, ci arata cat de mult se straduiesc sa-ti puna "piedica". Astazi ar trebui sa-mi dea formularul pentru ca nu au nici un motiv pentru care sa nu-l dea.   

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : Septembrie 08, 2010, 10:43:37 a.m. »
Mateiut te pupam puiule ! Astept sa aud ca sunteti cu totii la Sonttag. Nicoleta, concediu placut! Vad ca nici acolo nu ai liniste pana nu stii ce s-a mai intamplat pe aici. Mariana se apropie si la voi momentul...Cat despre avion,spune-i Ioanei sa stea linistita. E ca si cand ai merge cu liftul. Kamy, imi pare rau ca ai fost pusa pe drumuri fara rost, doar pt ca cei de la CAS sunt slab pregatiti si ignoranti. Astept cu nerabdare vestea obtinerii formularului! Apar mai rar pt ca suntem la tara si nu am net. Dar urmaresc tot ce se intampla :)
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

mateiut

• Full Member
  • Mesaje postate: 131
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : Septembrie 08, 2010, 04:39:23 p.m. »
Gata am plecat din spital!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stam cu puiutul nostru la casa McDonald mai tb sa mergem vineri sa mai facem ultimele analize apoi sambata ne intalnim cu domnul doctor Sandica ca sa-i scoata firele si pt un ultim control apoi luni zburam acasa,deja ne-am cumparat bilete.Matei e bine,mananca ca un lup dupa operatie speram so tina tot asa.Mariana curaj si multa bafta pentru operatie,Kamy sper ca ne vei da vesti bune si sa vii aici pe 13 sa-ti faci puiutul bine.Vom mai reveni cu vesti.Aici e frig si ploua asa ca veniti cu haine groase.

mariana

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Septembrie 08, 2010, 05:41:39 p.m. »
nu puteai sa ne dai vesti mai bune
nici nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul si imediat veniti acasa sanatosi dupa operatie,ma bucur ca mateiut isi revine asa curind,se vede ce face tineretea omului ,organismul se reface imediat
astept clipa cind voi putea scrie si eu aceste lucruri,mai e putin,cu incredere in DUMNEZEU se vor rezolva lucrurile

va asteptam cu drag acasa

Mara [mQQm]

• Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : Septembrie 08, 2010, 07:51:35 p.m. »
Vesti grozave!! Bravo! Asa recuperare...  :o  Acum ca e langa mami si tati o sa fie si mai bine.

LA MULTI ANI!!!! tuturor Mariilor si derivatelor

Mara [mQQm]

• Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Septembrie 09, 2010, 10:35:15 a.m. »
Chiar aveam nevoie de niste vesti bune ieri. Din pacate Camelia intampina in continuare dificultati. I-au comunicat telefonic ca nu-i va fi aprobata cererea. In acceptiunea medicului sef faptul ca nu exista personal in terapie si ca practic nu se mai opereaza in tg mures, lipsa fondurilor,...nu sunt motive suficiente. Trebuie sa fie din vina pacientului, nu a sistemului. >:( Si in continuare ii este cerut CODUL. Cu toate ca i-au comunicat ca nu-i vor aproba eliberarea inca nu i-au dat raspunsul scris.  Asteapta sa treaca cele 5 zile. Mai e pana pe 13...

Am luat legatura cu asociatii care lucreaza cu acest formular si ni s-a confirmat ceea ce stiam deja. Este un ABUZ. Asteapta raspunsul scris si asociatia o va sprijini cu avocat, presa, in caz de nevoie.

Cea mai mare greseala a parintilor este de a accepta sa nu le fie inregistrata cererea, si de a da curs abuzurilor. Cu alte cuvinte de a acepta ceea ce li se SPUNE si a pleca fara un raspuns SCRIS.

Mikidi

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 49
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : Septembrie 09, 2010, 11:02:30 a.m. »
LA MULTI ANI MARII SI ANUTZE!!
Mariana: bravooooooo! sa mor de bucurie, nu alta! bravo!si multa bafta mai departe! haine groase si rabdare ai nevoie...de restul se ocupa excelent nemtii!:))

Va pup pe toate!

Dimi si Lumi

ps. laurean ce mai facetzi? fam lungu? nu mai stiu nimic de voi..